Trwała i prostowanie włosów

Dla osób, które dbają o zadbane paznokcie za pomocą np. akcesoriów do paznokci hybrydowych, a także o makijaż za sprawą podkładu np. PAESE long cover i zadbane ciało poprzez kosmetyki naturalne i jednocześnie marzących o trwałej tafli prostych włosów znajdziemy na rynku wiele metod i produktów przeznaczonych do przeprowadzenia procesu prostowania. Często jednak najbardziej trwałe zabiegi takie jak prostowanie chemiczne, na stałe zmieniające wiązania strukturowe, wiążą się z poważnymi uszkodzeniami osłabiającymi kondycję włosów i konieczna jest wówczas odpowiednia pielęgnacja np. z użyciem złotej maski Tahe. Z drugiej strony często wybierana przez kobiety stylizacja na gorąco przy pomocy prostownicy może być uciążliwa jeśli liczymy na trwały efekt, który nie znika po 24 godzinach. Półtrwałym, bo utrzymującym się około 3 miesiące, ale także znacznie mniej szkodliwym niż prostowanie chemiczne zabiegiem jest prostowanie keratynowe inaczej znane jako brazylijskie, które nie wpływa na strukturę wiązań we włosach.

Prostowanie brazylijskie

Ta metoda wygładzania włosów jest na pewno mniej szkodliwą alternatywą dla prostowania chemicznego lub japońskiego. Niestety nie jest ona wolna od czynników mogących osłabić kondycję naszych włosów. W procesie tym wspomagamy się wysoką temperaturą, która przy nieumiejętnym stosowaniu może wyrządzić nam krzywdę. Oprócz tego często w składzie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich do keratynowego prostowania dostępnych na rynku znaleźć można formaldehyd, o którego szkodliwości powszechnie wiadomo od dawna. By zniwelować skutki uboczne warto więc dobrać odpowiedni zestaw bez formaldehydu w swoim składzie. Dobrze jest także skupić się na czynnych substancjach dodatkowych, które dodają włosom po wykonanym zabiegu jedwabistej miękkości i blasku. Substancjami takimi mogą być na przykład olejek Babassu czy olej arganowy.

Zestawy kosmetyków prostujących włosy

Kosmetyki prostujące włosy będące w zestawach składają się zazwyczaj z oczyszczającego szamponu, fluidu wygładzającego oraz nawilżającej maski. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja postępowania dla osób niewyszkolonych, które nie korzystają z usług profesjonalnego fryzjera. W ofercie naszego sklepu posiadamy łączący w sobie niezbędne cechy skutecznego i nieszkodliwego zestawu ekspresowy zabieg keratynowego prostowania Lisse Design producenta Alfaparf. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego, jak i innych produktów na stronie naszego sklepu Akapro.pl jak np. profesjonalnej farby do włosów czy lakierów hybrydowych, aby dopełnić wymarzony look.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl